Fatma Marmara(Dursun) – Alanları: Resim – Fotoğraf- Yazı

Bolu protokolü hep birlikte KETEM otobüs durağını halkın kullanımına açarak bilinçlendirme adına atılan adımlardan biri olan bu çalışmanın faydalı olmasını dilediler.

Bolu Belediyesi ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan Ketem Otobüs Duraklarının açılışı yapıldı. Programa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan AĞCAN, İl Sağlık MüdürüYard. Doç. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet URAL, sağlık kurumları yöneticileri ve  sağlık çalışanları katıldı.

Bolu İl Sağlık Müdürü Yard. Doç. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL yaptığı açıklamada “Türkiye’de özellikle meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve bağırsak kanserinin erken tanısı konusunda ulusal tarama programlarının olduğunu, yapılan tarama testlerinin KETEM’de, Aile Sağlığı Merkezlerinde ve Toplum Sağlığı Merkezinde ÜCRETSİZ yapıldığını belirterek vatandaşlarıtarama testlerini yaptırmaya davet etti.

Bolu protokolü hep birlikte KETEM otobüs durağını halkın kullanımına açarak bilinçlendirme adına atılan adımlardan biri olan bu çalışmanın faydalı olmasını dilediler.

Katılımcılara, kanser farkındalığı broşürleri ve sabunlar dağıtıldığı etkinlikte “Sağlık personeli ve halk el ele, kanser sana güle güle”sloganıyla kapanış yapıldı.

 

http://sultanmagazine.com/boluda-ketem-otobus-duragi-acildi/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: